Project Description

Потрібно Зробити Опалення, Водопостачання Або Водовідведення?

НАПИШІТЬ НАМ

Технічне завдання

Організація твердопаливної котельні для потреб систем опалення (СО) та гарячого водопостачання (ГВП) існуючих будівель підприємства, і на перспективу. А також організація СО для обігріву існуючих та нових будівель підприємства.

Найменування об’єктаПак-Трейд
Тип об’єктаВиробничо-ремонтне підприємство
Реалізовані задачіМонтаж систем опалення, холодного та гарячого водопостачання і водопідготовки виробничих та офісних приміщень підприємства; організація котельні для наявних та нових будівель
Площа приміщень, м2950(майстерня №2)+25(котельня)+200(плівка)+500(майстерня №1)+108(автомийка)
Потужність котельні, кВт3х75=225 кВт
Вид паливаДрова
Джерело теплаТвердопаливні котли ATMOS DC75 в парі з тепловими акумуляторами загальним об’ємом V=5000 л.
Об’єм бойлерів для нагріву води,л500+200+

Виконання

Основне обладнання

Котельня була спроектована і змонтована на базі трьох твердопаливних піролізних котлів ATMOS DC75SE(Чехія). Загальна потужність котельні 225кВт. Даний тип котлів відрізняється високим рівнем ККД на рівні 80-89%, за рахунок чого досягається висока ефективність спалювання кускової деревини та зменшує періодичність очистки котлів від золи.

Додаткове обладнання

Для забезпечення правильної, безперебійної і безпечної роботи котлів та системи опалення, в обв’язці котлів використовуються теплові акумулятори ТЕПЛОБАК(Україна) загальним об’ємом 5000л.
Такий об’єм дозволяє збільшити періодичність підкидання палива в котли, забезпечити роботу котлів на номінальній потужності, забезпечити «пікові» витрати тепла на СО та ГВП та безпечне використання обладнання.

Автоматика

Атоматика котельні складається з штатної автоматики основного обладнання та додаткової автоматики.
Автоматика котла забезпечує роботу штатних систем котлів.
Додаткові елементи автоматики забезпечують правильне функціонування котельні в цілому: підтримання на заданому рівні температури в СО (триходовий клапан з електроприводом ESBE(Швеція)), підтримання температури зворотнього трубопроводу на рівні 72°С, що рекомендовано заводом-виробником (змішувальний пристрій LTC171 ESBE(Швеція)), а також сигналізацію переходу роботи котельні в аварійні режими.
До автоматики СО ще належить підтримання температури в приміщеннях на заданому рівні. Для цього на об’єкті використовуються програматори, що управляють роботою відповідних циркуляційних насосів та механічні термостати з регуляторами швидкості обертання, що управляють роботою теплових вентиляторів та відповідних циркуляційних насосів.

Система безпеки

Навіть з самим надійним обладнанням і системою може трапитись аварія.
Основною причиною може бути «людський фактор» та відключення електроенергії. Щоб мінімізувати таку ймовірність, передбачено ряд заходів.
Обов’язково на трубопроводі подачі встановлено групу безпеки з запобіжним клапаном, що зменшить тиск в котлі, якщо він зросте більше 3бар; в котлів ATMOS заводом-виробником передбачено контур охолодження, який активізується при досягненні температури в котлі на рівні 95°С і буде охолоджувати його поки температура не зменшиться до безпечного рівня. Для забезпечення безперебійної подачі холодної води для контурів охолодження, передбачені гідроакумулятори об’ємом 200л для кожного котла. При цьому в котлах спрацьовує запобіжний термостат, що вимикає витяжні вентилятори котлів, для максимального зменшення потужності котлів.
Також для довговічної і безпечної експлуатації котельні твердопаливні котли гідравлічно з’єднані з СО сталевими оцинкованими трубопроводами зі спеціальною системою з’єднання і гумовими ущільненнями, які витримують 200°С.
Важливим елементом системи безпеки є аварійна світло-звукова сигналізація, що розміщена на фасаді котельні.

Вона спрацьовує в таких випадках:

  • Температура в теплових акумуляторах перевищує 90°С.
  • Температура в теплових акумуляторах менше 55°С.
  • Тиск в СО більше 2,8бар.
  • Тиск в СО менше 0,5бар.

Трубопровід

Для обв’язки котельні використані трубопроводи з оцинкованої сталі Rom Steel (Італія) та трубопроводи з поліпропілену Wavin Ekoplastik(Чехія).
Для теплопостачання будівель, віддалених від котельні була використана система попередньоізольованих трубопроводів Ecoflex Uponor(Німеччина)

Регулятори

До релуляторів можемо віднести елементи автоматики, що забезпечують регулювання різних температур: в системі опалення; в системі гарячого водопостачання ГВП; температуру в приміщеннях. До таких регуляторів належать контроллери та різного роду термостати (погружні накладні, кімнатні).

Обігрівальні прилади

На даному об’єкті є приміщення різного призначення і відповідно конструктиву. Тому були використані різні обігрівальні прилади, які краще підходять тим чи іншим приміщенням.
У високих приміщеннях, і тих, що мають великий об’єм використовуються теплові вентилятори FlowAir(Польша) відповідної потужності. Вологі приміщення обігріваються водяним підлоговим опаленням на базі труб зі зшитого поліетилену ТЕСЕ(Німеччина) та рушникосушниками Mario (Україна). В інших типах приміщень використовуються сталеві радіатори Quinn (Бельгія).